Zvezda jedva savladala Široki, učvrstila se na čelu ABA lige!

Beograđani u meču u kojem su bili veliki favorit nisu blistali, ali uspeli nekako da dođu do pobede 73:66

• 19

Crvena zvezda, vodeći tim ABA lige, ostvarila je cilj pobedom nad Širokim 73:66 (16:10, 22:24, 15:12, 20:20) "dužnikom" iz prve runde i učvrstila se na prvom mestu na tabeli.

Zvezda nije blistala, mučila se do samog kraja, srećom raspoloženi Simonović (20 poena, pet trojki) i Nelson (15 poena, pet asistencija) odigrali su na visokom nivou, a vremenom su im se pridružili Katić (12 poena, šest skokova) i Blažič koji je svojih sedam poena postigao kad je bilo najvažnije, u završnici. Vredi istaći i učinak Rađenovića (9 p, 6 sk) dok je Dženkins završio utakmicu sa svega dva poena, a Marjanović sa četiri.

Amerilkanac Džons naneo je puno problema crveno-belima, postigao 20 poena, a glavna podrška bili su mu Vragović sa 13 i Buva sa 10.

Gosti su ušli bez respekta u meč, prvi poentirali, vodili u dva navrata, a onda od sredine prvog perioda potpuno zastali u napadu. To su iskoristili košarkaši Zvezde, koji su, uprkos nekim greškama počeli da se odlepljuju, a kada je Simonović pogodio trojku prednost je prvi put bila dvocifrena, 16:6.

Široki je punih pet minuta bio bez poena, pa ipak prva deonica završena je samo 16:10 za klub sa Malog Kalemegdana.

U drugoj četvrtini Zvezda nije uspevala da se odlepi, Simonović je vezao dve trojke u bitnim momentima, ali uzvratili su na isti način Biva i Džons, pa Mikuluć i ekipa iz BiH stigla je do egala 31:31.

Gosti ipak  nisu do poluvremena uspeli da ostvare potpuni preokret, Amerikanci u redovima Zvezde, Šilb i Nelson doneli su novo vođstvo domaćinu, a tačku na i stavio je Simonović četvtom trojkom i na odmor se otišlo sa 38:34 za crveno-bele.

Zvezda je nastavila da se muči i po okončanju odmora, Radenović je trojkom doneo plus sedam, a onda je usledila serija rivala 8:0 kojom je Široki došao do vođstva 42:41. Onda je bio red na Zvezdu da uvrati, i to se desilo, 10:0 pogotcima Nelsona, Simonovića i Katića za 51:42, da bi u poslednju četvrtinu četa Dejana Radonjića ušla sa 53:46.

Početak poslednje deonice obeležili su promašaji, gosti su pontirali sa penala (nesportska lična Katića, tehnička klupi Zvezde) da bi prvi pogodak iz igre ubeležio Simonović u 34. minutu. Široki je stalno pretio, Zvezda s mukom održavala prednost.

Kada je Katić majstorski proigrao Nelsona za 66:58 činilo se da je utakmica rešena, gosti se međutim nisu predavali, a u završnici zablistao je Blažič, koji je prve poene upisao u 36. minutu. Njegov pogodak za 69:62 verovatno je bio presudan. Slovenac je zatim iskoristi i dva bacanja za 71:64 i prednost srpskog kluba time je praktično postala nedostižna.

Radnički – Cibona 20.30

TABELA: Crvena zvezda 11-3, Partizan 9-4, Cedevita 9-4, Budućnost 8-5, Cibona 8-5, Igokea 8-5, MZT 6-8, Mega Vizura 6-7, Krka 6-7, Olimpija 5-9, Solnok 5-9, Zadar 5-9, Široki 4-10, Radnički 4-9.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!