• 0

Suarez nije opet ujeo Ivanovića, ali jeste Čelsi Liverpul! (VIDEO) (GIF)

Uprkos što su oči celokupne fudbalske javnosti bile uperene u dvojicu aktera prošlogodišnjeg incidenta sa ujedanjem, njih dvojica su očigledno zakopali ratne sekire*Puleni Žozea Murinja naneli drugi uzastopni poraz "crvenima" i sada su na dva boda zaostatka nad Arsenalom, dok je Liverpul pao na petu poziciju

• 0

Utakmica 19. kola Premijer lige između Čelsija i Liverpula bila je pod velikom pažnjom javnosti, najviše zbog ponovnog susreta reprezentativca Srbije, Branislava Ivanovića i Luisa Suareza, kojima je ovo bio prvi susret oči u oči, posle prošlogodišnjeg incidenta, kada je Urugvajac ugrizao defanzivca Čelsija i dobio 10 mečeva suspenzije.

Sa pažnjom su svi na Ostrvu, ali i u Evropi, šta će se dogoditi prilikom njihovog pozdrava na početku meča, ali su njih dvojica kao veliki profesionalci pružili ruku jedan drugom.

Branislav Ivanović, Luis Suarez

Ova utakmica bila je važna i zbog toga koji će od ova dva tima uhvatiti priključak za vodećim  Arsenalom, koji je trijumfovao nad Njukaslom, a na kraju je trijumfovao domaći tim 2:1 i tako naneo "crvenima" drugi uzastopni poraz i ostavio ih u zaostatku od šest bodova za prvoplasiranim Arsenalom.

Počeli su izabranici Brendana Rodžersa dobro, već u četvrtom minutu Martin Škrtel je bio najviši u skoku posle slobodnog udarca koji je izveo Kutinjo i doneo vođstvo gostima. Nakon toga oba tima su bila ravnopravna na terenu, a "plavci" su stigli do izjednačenja preko Edena Azara u 17 minutu.

Potpuni preokret desio se deset minuta pre kraja prvog poluvremena kada je Oskar proigrao Etoa, koji je matirao Minjolea i doneo prednost pulenima Žozea Murinja na poluvremenu. Trebalo bi pomenuti i da je Branislav Ivanović zbog povrede morao da napusti teren nakon pola sata igre, a zamenio ga je Ešli Kol.

Pokušali su u drugom delu igre fudbaleri iz Liverpula da preokrenu rezultat ili bar da stignu do izjednačenja, ali nisu uspeli. ne bi trebalo smetnuti i to da je i Čelsi ima nekoliko solidnoih prilika koje nije iskortistio, tako da je i posle poslednjeg sudijskog zvužduka, ostao rezultat koji je bio i na poluvremenu.