NOVE IBRINE MAJSTORIJE: Het-trik za jedno poluvreme (VIDEO)

Sjajni Šveđanin u razmaku od 32 minuta postigao tri gola, sva tri desnom nogom i obezbedio svom timu prolaz u narednu rundu Kupa Francuske

• 3

Pari Sen Žermen pobedio je u gostima Brest sa 5:2, uz tri gola Zlatana Ibrahimovića i tako prošao u šesnaestinu finala francuskog kupa. Sjajni švedski reprezentativac je još jednom pokazao svoju klasu, jer je u prvom poluvremenu postigao het-trik, odnosno tačno 32 minuta je prošlo između njegovog prvog i trećeg pogotka.

Ibra je prvo spoljnim stopalom desne noge poslao loptu iza leđa golamana domaćeg tima na ovom meču u 11. minutu, zatim je posle centaršuta povisio na 3:0 pet minuta, pre kraja, a dva minuta kasnije je ponovo zatresao mrežu protivnika. Osim njega strelci za PSŽ bili su Mota i Laveci.

"Sveci" će u narednoj rundi najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Francuskoj igrati protiv Monpeljea.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!