MINHENSKA TRAGEDIJA: Partizan posle plus 14 poklonio meč Pešićevom Bajernu!

Crno-beli vodili do 32. minuta, u prvom istorijskom meču protiv nemačke ekipe, ali su na kraju poraženi sa 71:65 što im je drugi poraz u Top 16 fazi najjačeg klupskog takmičenja

• 34

Košarkaši Partizana NIS  poraženi su od ekipe Bajerna iz Minhena u 2. kolu TOP 16 faze Evrolige, sa 71:65(17:20, 17:22,18:14,19:9) u svom prvom meču u istoriji sa ovim timom. Ovo je crno belima drugi poraz, dok je Bajern stigao do druge pobede u ovoj fazi.

Prava je šteta što srpski tim nije ostvario pobedu. Partizan je doninirao do 32. minuta, imao čak i prednost od 14 razlike 52:38, u 26. minutu, ali je onda je sopstvenim greškama dozvolio rivalu da se vrati u meč i preokrene rezultat.

ODLIČNA IGRA 30 MINUTA

Razlog ovoga poraza leži u tome što su samo Bogdanović sa 24 i Kinzi sa 20 poena, odigrali na nivou, kao i malo Lovernj sa 11 koševa, dok su ostali zakazali, posebno Milosavljević koji je dao samo dva poena.

Izostali su poeni i igra centara Gagića i Muslija koji su zajedno ubacili samo šest poena.

Takođe, razlog poraza leži i u slaboj ofanzivi crno-belih u drugom poluvremenu gde su postigli samo 23 poena, od čega samo 9 u poslednjoj četvrtini, uz samo jednu trojku.

Takođe, Bajern je imao 47 skokova, naspram 39 Partizana (čak 20 ofanzivnih skokova Nemaca, što je za 9 više od crno-belih, koji su uvek bio najjači u tom elementu)

MAESTRALNI BOGDANOVIĆ

Na žalost i ovaj meč crno-beli su igrali bez trenera Duška Vujoševića, koji se oporavlja od problema sa bubrezima i upravo je u sredu izašao iz bolnice.

Osim početnih pet minuta kada je ekipa Bajerna dominirala i povela sa 9:2, ostali deo prvog poluvremena protekao je u dominaciji Partizana.

Čim su uspostavili kontrolu na terenu dobrom odbranom, crno-beli su počeli igraju bolje i u napadu i šutevima spolja stekli osetniju prednost 17:24.

Od tog trenutka srpski šampion je dominirao na terenu a pravu simultanku imao je Bogdan Bogdanović, koji je ubacio 16 poena za poluvreme i uz podršku Kinzija sa osam i Lovernja sa devet poena, doneo prednost svom timu na poluvremenu 34:42.

Njih trojica su ubacila zajedno 32 poena za crno-bele od ukupno 42.

DOMINACIJA U TREĆEM PERIODU

Tamo gde je stao Bogdanović, nastavio je Kinzi u drugom poluvremenu koji sa devet vezanih poena donosi Partizanu najveću prednost od 14 poena 38:52.

Ipak, nemačka ekipa se nikad ne predaje i u posledja dva minuta treće četvrtine Bajern je uspeo da uhvati priključak serijom 14:4 i dođe do 52:56 na kraju treće deonice.

Poslednju deonicu Partizan je ušao jako loše, gubili su loipte u napadu, igrali slabo u odbrani a postigli su samo četiri poena za četiri minuta. Bajern je iskoristio taj pad i uspeo da povede 61:59 u 35. minutu.

Bio je to početak kraja crno-belih, kojima su lopte izlazile iz koša, a odbrana Bajerna bila je toliko jaka da nisu ni mogli da što se kaže u žargonu "pogledaju ka košu"

Taman kada su Nemci bili blizu da se odlepe na osetniju razliku, opet je maestralni Bogdanović stupio na scenu i sa nekoliko vezanih poena održao Partizan na minimalnom zaostatku 68:65 na minut pre kraja.

Imao je srpski šampion prilike da se vrati, ali nisu uspeli da postignu poen poslednji minut meča a Bajern je trojkom Šafarcika stavio tačku na pobedu 71:65.

U sledećem meču Partizan dočekuje na svom terenu CSKA 17. januara.