NBA: Pet poena Raduljice u 30. porazu Milvokija (VIDEO)

Baksi su poraženi od Toronta, a srpski košarkaš je za oko četiri minuta na terenu upisao pet poena. Njujork slavio nad Finiksom posle produžetka

• 0

U porazu Milvokija od Toronta 116:94, inače 30. u NBA ligi, srpski košarkaš Miroslav Raduljica je za nešto više od četiri minuta na terenu postigao pet poena (2-3 iz igre, 1-2 sa penala) i upisao jedan skok.

Reptorsi su sa na svom terenu već u prvoj četvrtini preuzeli vođstvo, najviše zahvaljujući seriji 19:5. Pobedi je najveći doprinos dao Kajl Lori sa 23 poena i pet asistencija, Demar Derozan je ubacio 19, a Patrik Peterson poen manje.

Među poraženima se najviše istakao Ersan Ilijasova sa 29 poena.

Njujork je posle produžetka uspeo da savalda Finiks 98:96. To je Niksima šesta pobeda u poslednjih sedam mečeva.

Niksi su vodili 14 poena na kraju prvog poluvremena, ali su Sansi u finišu uspeli da izjednače u finišu preko Barbose koji je bio siguran se penala. Produžetak su Niksi dobili rezultatom 6:4, od toga je četiri poena ubacio Entoni.

Do petog uzastopnog trijumfa Nikse je predvodio Karmelo Entoni sa 29 poena i 16 skokova, dok je Rejmond Felton ubacio 19 poena. Na drugoj strani je najbolji bio slovenački reprezentativac Goran Dragić sa 28 piena i osam skokova. Leandro Barbosa je ubacio 21 poen.