Pekmen zakucao Jutu, Majami jedva do pobede, nula Raduljice (VIDEO)

Bivši centar Partizana sa 27 poena doneo pobedu Minesoti protiv ''džezera'' * Srpski internacionalac Miroslav Raduljica za osam minuta nije imao zapaženi učinak

• 0

Nema zime za Minesotu kada je Pekmen u elementu! Košarkaši Minesote savladali su Jutu rezultatom 98:72, a centralna figura ove NBA utakmice bio je bivši centar beogradskog Partizana Nikola Peković.

Za 29 minuta, koliko je proveo na terenu, Peković je ostvario dvocifren učinak u dve kategorije. Sa 27 koševa bio je najefikasniji akter susreta, a sa 14 uhvaćenih lopti i najbolji skakač. Za prilike u najjačoj košarkaškog ligi sveta ovaj meč je imao neuobičajen tok. U prvom poluvremenu "džezeri" su ubacili samo 23 poena. U prvoj četvrtini 14, a u drugoj tek devet! U istom intervalu primili su čak 51 koš pa je u nastavku susreta izostala svaka rezultatska neizvesnost.

Pored Pekovića u pobedničkom timu istakli su se Kevin Martin sa 20 i Kevin Lav sa 18 poena, pri čemu je Lav imao i 13 skokova. Na suprotnoj strani "dvocifren" je bio samo Alek Barks sa 18 koševa.

Majami je tek posle produžetaka uspeo da savlada Šarlot rezultatom 104:96 uz 34 poena Lebrona Džejmsa. Boš je dodao 25 dok je u poraženoj ekipi najistaknutiji bio Al Džeferson sa 22 poena i 14 uhvaćenih lopti. Milvoki našeg Miroslava Raduljice doživeo je poraz protiv Hjustona rezultatom 114:104, a srpski as nije imao svoju noć s obzirom na to da se za osam minuta nije upisao u strelce.