Barselona lagano dobila, ali Mesi opet nije dao gol! (VIDEO)

Katalonski tim ubedljivo savladao Malagu sa 3:0, dok je madridski Atletiko bio bolji od Raja Valjekana sa 4:2

• 0

Fudbaleri Barselone i Atletika iz Madrida ponovo su preuzeli vođstvo na tabeli španske Primere sa po 54 boda pošto su  pobedili Malagu, odnosno Rajo Valjekano, u utakmicama 21. kola.

Barselona nije dozvolila iznenađenje na Nou Kampu savladavši rivala iz Andaluzije sa 3:0, a zanimljivo je glavna zvezda Lionel Mesi nije zatresao protivničku mrežu.

Atletiko Madrid se posle remija sa Seviljom vratio na pobenički kolosek. Ekipa Dijega Simeonea slavila je u lokalnom okršaju protiv Rajo Valjekana rezultatom 4:2

Ovom pobedom, Madriđani su se vratili na vrh, na kome je nešto više od dvadesetčetiri časa proveo Real Madrid. Atletiko je sjajno započeo utakmicu. Već u osmom minutu preko Davida Vilje, "jorgandžije" su povele. Imao je Rajo Valjekano samo tri minuta kasnije šansu da se odmah vrati, ali Viera nije realizovao penal.

Atletiko je svoju prednost duplirao na isteku pola sata igre, strelac je bio Arda Turan. U 40. minutu Viera je ipak uspeo da postigne pogodak i vrati nadu domaćinu, ali je Turan svojim drugim pogotkom samo četiri minuta kasnije ponovo doneo dva gola prednosti svojoj ekipi.

Dijego Košta je u 75. minutu svojim dvadesetim golom u sezoni rešio pitanje pobednika, da bi samo šezdeset sekundi kasnije Larile postavio konačan rezultat. Ovo je bila 50. pobeda Dijega Simonea na klupi Atletika.