Leverkuzen i Šalke pobedili, domaćini pet od pet! (VIDEO)

Bajer Levekuzen posle preokreta savladao Štutgart 2:1, dok je Šalke u derbiju kola koje su obeležile pobede domaćina istim rezultatom pobedio Volfzburg

• 0

Kakvo subotnje popodne za domaćine u Bundeslige. Na pet utakmica postignuto je 15 golova, a sve domaće ekipe su osvojile sva tri boda.

Hofenhajm je bio ubedljiv protiv Hambuga 3:0, Augzburg je sa 3:1 savladao Verder, Majnc je bio bolji od Frajbruga sa 2:0, dok su Bajer Leverkuzen i Šalke savladali Štutgart, odnosno Volfzburg sa po 2:1.

Bajer Leverkuzen čuva drugu poziciju. Izabranici Samija Hipija su posle velikog preokreta uspeli da savladaju Štutgart na domaćem terenu. Poveli su gosti u 12. minutu golom Lajtnera.

Izjednačenje domaćoj ekipi doneo je Štefan Kisling u 26. minutu svojim desetim golom u sezoni, da bi Eren Derdijok šest minuta pre kraja doneo sva tri boda Leverkuzenu. "Aspirindžije" su na ovaj način prekinule negativni niz od tri uzastopna poraza u nemačkom prvenstvu.

Šalke je maksimalno počeo nastavak prvenstva. Posle ubedljivog trijumfa u Hamburgu, ekipa iz Gelzenkirhena je ostvarila novu pobedu, ovoga puta protiv Volfzburga sa 2:1 na domaćm terenu. Povela je domaća ekipa već u devetom minutu preko Filipa Santane. Izjednačenje je doneo gostima Arnold u 50. minutu, da bi konačan rezultat postavio Boateng u 81. minutu.

Treba reći i da je gostujuća ekipa od 50. minuta igrala bez isključenog Kaligurija, a Slobodan Medojević nije bio čak ni na klupi.