Milan remizirao sa Torinom, Brkić i Basta slavili prvi put u novoj godini! (VIDEO)

Rosoneri igrali nerešeno 1:1 na svom terenu. * Udineze prekinuo seriju poraza i osvojio važne bodove, dok je Fiorentina neočekivano poražena od Kaljarija

• 1

Fudbaleri Milana odigrali su  na svom terenu nerešeno 1:1 protiv ekipe Torina u meču 22. kola italijanske Serije A. Gosti su poveli u 17. minutu preko Ćire Imobilea, a bod rosonerima doneo je novajlija Adil Rami u 49. minutu.

Srpski internacionalac Nikola Maksimović odigrao je celu utakmicu u dresu gostujuće ekipe.

Fudbaleri Udinezea su konačno uspeli da ostvare prvu pobedu u Seriji A, u 2014. godini i to na gostovanju Bolonji 2:0. Sa druge strane Fiorentina je poražena na vrelom terenu u Kaljariju 1:o, što je prvi poraz "viole" u novoj godini u svim takmičenjima.

Ekipa iz Udina je iza sebe imala pritisak da prekine neugodnu seriju od čak četiri uzastopna poraza u najjačem italijanskom fudbalskom takmičenju zbog čega su dospeli u zonu ispadanja na tabeli. Antonio di Natale je u 15. minutu iz penala doveo u vođstvo "zebre", a pobedu i prva tri boda ove godine potvrdio je Lopez u nadoknadi vremena.

Željko Brkić je samouvereno čuvao gol tima sa "Friulija" i sačuvao svoju mrežu netaknutom, dok je Dušan Basta špartao desnom stranom terena svih 90 minuta.

Fiorentina je prekinula svoj niz nepobedivosti na gostovanju na Sardiniji, pošto je Maurisio Pinilja sa bele tačke pred kraj prvog poluvremena postigao jedini gol na meču i doneo domaćinu važne bodove u borbi za opstanak. Trebalo bi pomenuti da je Vlada Avramov na drugom uzastopnom meču čuvao mrežu Kaljarija, ali ovoga puta nije primio gol, dok Nenada Tomovića nije bilo zbog povrede u sastavu Vinćenca Montele.