Nacionalna tragedija u Sočiju: Ispali ruski hokejaši! (FOTO)

Suza suzu stiže u Rusiji posle šokantne eliminacije Ovečkina i ekipe u četvrtfinalu ZOI. Finska je bila jača

• 3

Snovi Rusije o prvom olimpijskom zlatu i to pred svojim navijačima više ne postoje! Hokejaška reprezentacija Finske plasirala se u polufinale olimpijskog turnira u Sočiju, pošto je u četvrtfinalu savladala domaćina Rusiju sa 3:1 (2:1, 1:0, 0:0).

Drim tim predvođen Aleksandrom Ovečkinom, Jevgenijem Malkinom i ostalim NHL-KHL majstorima igre na ledu nisu se oporavili od onog šokantnog poraza od Amerikanaca u grupi, novi šok je stigao nekoliko dana kasnije.

Ovoga puta bronzani iz 2002. godine neće imati priliku za popravni jer je skandinavski sastav iskoristio "pogubljenost" Rusa i očigledno veliki pritisak domaćina.

Rusija je pre četiri godine u Vankuvera bila tek šesta, 2006. godine u Torinu četvrti, a medalju čekaju 12 godina.

Finci su do velikog trijumfa došli posle preokreta, pošto su Rusi poveli golom Ilje Kovalčuka u osmom minutu.

Ipak, u 10. minutu Finci su izjednačili preko Juhamatija Altonena, vođstvo je doneo Temu Selane u 18, a konačan rezultat postavio je Mikael Granlund u 26. minutu.

Protivnik Finske u polufinalu olimpijskog turnira biće Švedska, koja je prethodno eliminisala Sloveniju.