Srpske streljašice osvojile zlato i oborile evropski rekord!

U ekipnoj konkurenciji vazdušnom puškom na prvenstvu Evrope u Moskvi, Ivana Maksimović, Andrea Arsović i Dragana Todorović osvojile su prvo mesto!

• 6

Ženska reprezentacija Srbije u streljaštvu osvojila je zlatnu medalju u ekipnoj konkurenciji vazdušnom puškom na prvenstvu Evrope u Moskvi.

Selekcija Srbije je tom prilikiom oborila evropski rekord rezultatom 1.247,1 krug.

Veliki uspeh selekciji Srbije donele su Ivana Maksimović, Andrea Arsović i Dragana Todorović.

Srebro je pripalo Nemačkoj, a bronza Italiji.

U pojedinačnoj konkurenciji, Arsovićeva je postala vicešampionka Evrope, dok je Maksimovićeva osvojila bronzanu medalju.

Maksimovićeva i Arsovićeva su se plasirale u finale u pojedinačnoj konkurenciji.

Muška reprezentacija u gađanju pištoljem u sastavu: Damir Mikec, Andrija Zlatić i Dimitrije Grgić osvojila je šesto mesto sa pogođenih 1.728 krugova.

Zlato je osvojila ekipa Ukrajine sa 1.735 krugova.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!