Liverpul i Čelsi šesticama demoliraju rivale. Vengeru preseo 1000. meč! (VIDEO)

Liverpul na gostovanju u Kardifu pobedio 6:3, Čelsi na veliki jubilej francuskog stručnjaka slavio ubedljivo sa 6:0. Matić asistent kod gola

• 7

Liverpul je gostovanje u Velsu okončao na efektan način, a predvođen Luisom Suarezom trijumfovao je protiv Kardifa sa 6:3, uz čak tri pogotka fenomenalnog urugvajskog napadača.

Nakon sjajne igre i goleade u Kardifu tim menadžera Brendana Rodžersa i dalje je drugoplasirani na tabeli, a sa utakmicom manje zaostaje četiri boda za vodećim Čelsijem, koji je ranije danas u gradskom derbiju deklasirao Arsenal (6:0).

Arsen Venger neće po dobrom pamtiti svoj 1000. meč na klupi Arsenala. Tobdžije su na Stamford Bridžu doživele pravu katastrofu i poraženi su od Čelsija sa čak 6:0.

Ovim porazom Arsenal se značajno udaljio od borbe za titulu, a plavci su se učvrstili na prvom mestu.

Utakmica maltene nije ni počela, a Čelsi je već vodio sa 2:0. Golove su postigli Eto u 5. minutu i Širle dva minuta kasnije posle asistencije Nemanje Matića.

Ključan momenat utakmice desio se u 17. minutu, kada je dosuđen penal za domaću ekipu. Najstrožu kaznu je skrivio Aleks Čemberlejn, ali je crveni karton dobio Gibs. Siguran egzekutor je bio Edin Azar.

Od tog trenutka, brojčano oslabljeni Arsenal nije mogao ništa, pa je Čelsi uspeo da postigne još tri pogotka. Dva puta je mrežu Ščešnjog zatresao Oskar, a debitantski gol u dresu Čelsija postigao je i Salah.

Veliki doprinos ovoj pobedi dali su Nemanja Matić i Branislav Ivanović koji su odigrali svih 90. minuta