Osvojila zlato na SP, a nije Milica Mandić!

Reprezentativka Srbije u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 49 kilograma na Svetskom juniorskom prvenstvu na Tajvanu

• 4

Juniorka Tijana Bogdanović ostvarila je najveći uspeh srpskog tekvondoa u mlađim kategorijama. Ona je osvojila zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu na Tajvanu! Ona je prava naslednica zlatne olimpijke Milice Mandić.

Bogdanovićeva, koja je prošle godine osvojila srebro na EP, ovoga puta je u finalu pobedila Španjolku Lidiju Garsiju sa 9:5.

Na početku takmičenja pobedila je Francuskinju Saru Adidou, zatim Astros Brnjarsdotir sa Islanda i Belgijanku Indre Kraen. U četvrtfinalu je na zlatan bod savladala Turkinju Zehru Dosukur, u polufinalu je Kanađanku Emu Larsen.

Nema sumnje, dobili smo novi tekvondo biser koji će uz Milicu Mandić žariti svetom.

Svetska juniorska šampionka je poručila da joj je ovo zlato veliki podstrek za dalja takmičenja.

- Iduće godine počinjem da se takmičiim u seniorskoj konkurenciji, a san mi je učešće na Olimpijskim igrama u Riju 2016 - rekla je Bogdanovićeva.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!