Krajinović u četvrtfinalu Monpeljea, Milojević posle žestoke borbe "pao" u Puneu

Pobeda i poraz Srba

• 0
Filip Krajinović, Rodžer Federer, Australijan open 2020 Foto: AP/Tanjug

Srpski teniser Filip Krajinović pobedio je Mikela Imera u drugom kolu i plasirao se u četvrtfinale turnira u Monpeljeu sa dva ubedljiva seta 6:1, 6:1.

Krajinoviću je za trijumf trebalo svega 78 minuta, pošto je bolje servirao, ali i riternirao što mu je uz nekoliko bitnih poena početkom drugog seta, na kraju donelo čak šest brejkova i pobedu.

Sledeći rival mu je Francuz Gregoar Barer, koji je iznenadio Bugarina Grigora Dimitrova u tri seta 6:7 (4), 6:4, 7:5.

Srbin je furiozno odigrao prvi set i u sva četiri servis gema oduzeo servis rivalu, da bi na kraju odigrao jedan od najdužih gemova. Sedmi gem je potrajao celu večnost, bilo je tu opasnih udaraca i čak šest set lopti, od kojih je poslednju Filip i iskoristio za 1:0.

953491362 Nikola Milojević, Foto: Mark Runnacles/Getty Images for LTA

Imer se pridigao iz nokdauna u drugom setu i već u prvom gemu dvaput pripretio brejkom. Krajinović se izvukao, pa onda i sam imao tri prilike da oduzme servis protivniku ali je posle dva gema bilo 1:1.

Šveđanin popušta u četvrtom gemu, Krajinović je nalet iskoristio i u šestom, pa je posle 42 minuta igre upisao pobedu.

Pobedi se nije radovao i Nikola Milojević koji je u drugom kolu Punea u Indiji izgubio od Belorusa Egora Gerasimova. Gerasimov je pobedio posle velike borbe i tri seta za sat i 47 minuta posle preokreta 2:6, 6:3, 6:2.