≫

Britanka osvojila zlato u petoboju: Za 50 bodova je bila bolja od atraktivne Hrvatice koja je 2017. oduševila u Beogradu (FOTO)

To je njena prva medalja još od 2015. godine

• 0

Britanka Katarina Džonson - Tompson osvojila je zlatnu medlaju u petoboju na Svetskom atletskom dvoranskom prvenstvu u Birmingemu!

Katarina je za 50 bodova bila bolja od Hrvatice Ivone Dadić koja, doduše, nastupa za Austriju.

Ivona se prošle godine takmičila na EP u Beogradu gde je izabrana za jednu od najlepših takmičarki šampionata.

Foto. AP/Tanjug

Elem, Katarina je osvojila prvu medalju za sebe još 2015. godine, dok je svojoj zemlji donela prvo zlato još od 2014. i trke na 60 metara.

- Bio je ovo dug dan. Verovala sam da mogu do zlata i uspela sam - rekla je Katarina.

Takođe, zlatnu medalju u bacanju kugle u ženskoj konkurenciji osvojila je Mađarica Anita Marton.

Zlato u skoku udalj, u muškoj konkurenciji, osvojio je Kubanac Huan Migel Ečevarija, srebro je pripalo Južnoafikancu Luvu Maniongi, a bronza Amerikancu Markisu Dendiju.