Elzan Bibić osvojio bronzanu medalju na EP, na svojoj poslednjoj trci u juniorima!

Mladi atletičar Srbije od sledeće sezone nastupaće u seniorskoj konkurenciji

• 1

Srpski atletičar, Elzan Bibić (19) zauzeo je treće mesto na Evropskom prvenstvu u krosu koje je održano u Tilburgu.

On je deonicu od 6km istrčao za 18 minuta i 11 sekundi, što je bilo dovoljno za bronzanu medalju. Drugo mesto zauzeo je Oumaiz Ouassim iz Španije, dok je zlato osvojio takmičar iz Norveške Ingebrigtsen Jakob rezultatom 18:00.

Elzanu je ovo poslednja trka u juniorskoj konkurenciji koju je hrabro istrčao od samog početka pa sve do kraja. Prva tri takmičara odmah su se odvojila sa Bibićem na čelu. Sve do poslednjeg kilometra on je bio prvi, nakon čega su prva dvojica ubrzala, a Bibić nastavio u svom tempu.

-Prezadovoljan sam trkom i rezultatom koji sam istrčao. Staza je bila jako teška, a tempo trke brz od samog starta. Zahvalio bi se Atletskom savezu Srbije na podršci, kao i svom treneru i celom timu koji su bili uz mene, na putu do ove medalje - rekao je Bibić.