Bravo, Angelina! Topićeva izdominirala u kvalifikacijama i ušla u finale Evropskog prvenstva

Srbija će se boriti za novu medalju

• 4
Angelina Topić Foto: Milena Đorđević

Novi uspeh za srpsku atletiku! Naša takmičarka Angelina Topić plasirala se u finale skoka uvis. Naša atletičarka je tako nastavila sa sjajnom formom, koju je prikazala nedavno i na juniorskom prvenstvu sveta, gde je osvojila bronzu i pored peha sa trovanjem hranom pre samog takmičenja.

Angelina je bila ubedljiva u prve tri serije i bez problema preskočila visine od 1,78, 1,83, 1,87, što je bilo dovoljno za finale!

Srbija je do sada na Evropskom prvenstvu u Minhenu osvojila dve medalje, pošto je Ivana Španović u skoku udalj osvojila zlato, a Armin Sinančević srebro u bacanju kugle.

Pored Angeline, koja će se boriti za odličje u nedelju od 19.05, za medalju će se boriti i Adriana Vilagoš u bacanju koplja u subotu od 20.25.