≫

Ovo nema cenu: Pogledajte slavlje Dragutina Topića kada je Angelina skočila za bronzu

Njemu je bilo najteže da prati takmičenje, ali je na kraju bilo i najlepše kada je osvojena medalja

• 6
Olimpijski komitet Srbije Foto: Marko Jovanović

Angelina Topić je ispisala istoriju srpske atletike, pošto je sa svega 17 godina osvojila bronzanu medalju u skoku uvis na Evropskom prvenstvu u Minhenu, pa je tako naša zemlja takmičenje završila sa rekordne četiri osvojene medalje.

Ponovo je viđena drama u finalu, kao što je to bilo dan ranije i sa Adrianom Vilagoš, koja je u bacanju koplja u poslednjoj seriji osvojila srebrnu medalju.

U tim trenucima najteže je bilo njenom ocu i treneru, legendarnom atletičaru Dragutinu Topiću.

More emocija viđeno je na njegovom licu, a reakcije posle Angelininih uspešnih skokova nemaju cenu.

Kada je preskočila i 1,93 metra, što je bio skok koji joj je doneo medalju, Dragutin je slavio iz sveg glasa sa stisnutim pesnicama i podignutim rukama.

Kada ga je kamera prikazivala, Topić se krstio, stezao pesnice, molio, hvatao za glavu ako bi letvica pala i burno slavio kada bi Angelina ostvarila uspešan skok.