Novi uspeh srpske atletike: Mejra Mehmedović i Aldin Ćatović briljirali na Prvenstvu Evrope na putu

Dve medalje za atletičare Novog Pazara

• 1
Srpski atletski miting Foto: Nikola Tomić

Uspesi srpskih atletičara u poslednjih nekoliko godina se samo sabiraju. Srbija maltene sa svakog takmičenja, bilo ono juniorsko ili seniorsko, ubere poneku medalju, a tako je bilo i u Italiji na Prvenstvu Evrope na putu za mlade.

Na uličnim trkama u Odercu do medalja su došli atletičarka i atletičar Novog Pazara Mejra Mehmedović i Aldin Ćatović.

U trci na 5 kilometara naša atletičarka je uz lični rekord od 16:42 osvojila srebrnu medalju, dok je na duplo dužoj distanci Aldin Ćatović takođe pomerio sopstvene granice (30:42) osvojivši bronzu.

Treba napomenuti da su u ekipnim disciplinama peto mesto zauzele Saima Murić i Lenka Nikolić, dok su šesti bili Nikola Mijailović i Kabir Ziljkić.