Bravo, Adriana! Srpsko čudo blista, Vilagoš osvojila srebrnu medalju na Evropskom kupu

S. G.

Srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila srebrnu medalju na Evropskom kupu

• 1
Adriana Vilagoš Foto: VEN HOPPE / AFP / Profimedia

Srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila je srebrnu medalju u bacanju koplja na Evropskom kupu u bacanjima u portugalskoj Leiriji.

Adriana Vilagoš je u drugoj seriji ostvarila hitac od 61,17 metara i na kraju je stigla do drugog mesta.

U saopštenju Srpskog atletskog saveza (SAS) se navodi da je ovaj rezultat trenutno vodeći u Evropi za atletičarke do 23 godine.

- Vilagoš je dominirala tokom takmičenja, a njen izvanredan uspeh obećava sezonu prepunu sjajnih trenutaka. Adriana je ovaj hitac zabeležila u drugoj seriji, nakon čega je ostala u vođstvu sve do kraja takmičenja u svojoj grupi, u ukupnom plasmanu to je bilo dovoljno za drugo mesto -  navode iz SAS.

Srpska atletičarka je imala još pet ispravnih hitaca: 54,45 m, 59,33 m, 58,95 m, 58,49 m i 57,09 m.

Prvo mesto osvojila je Norvežanka Mari-Tereze Obst, koja je koplje bacila 61,69 metara.