Adriana Vilagoš gledala istorijsko obaranje svetskog rekorda

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Četvrtak za nama nam je doneo miting Dijamantske lige u Oslu, kao i novi sjajan rezultat Adriane Vilagoš. Baš kao i u Rabatu, i sada je srpska atletičarka zauzela drugo mesto sa hicem od 63.78 metara, iza Japanke Haruke Kitaguči sa 64.63. Glavna zvezda mitinga bio je domaći takmičar.

Norveški sprinter Karsten Varholm još jednom je oduševio svet i oborio sopstveni rekord u neobičnoj disciplini, trci na 300 metara sa preponama. On je ispisao istoriju.

Naime, on je navedenu distancu pretrčao za 32.67 sekundi, što je za 0.38 brže od prošlog rekorda. Postao je i prvi čovek koji je trčao ispod 33 sekundi.

Ova neobična distanca je od strane Svetske atletike još uvek ostavljena po strani, zbog čega sam rezultat nije nazvan svetskim rekordom, već "world best".

Kako god, Varholm je dokazao da bi pomenuta distanca i te kako mogla da zaživi i da bi publika uživala u novoj sprinterskoj disciplini.

(Telegraf.rs)

Video: Adriana Vilagoš posle zlata u Nikoziji: "Cilj je septembar i Svetsko prvenstvo"

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA