
Zbog ovoga vlada optimizam pred nastup Angeline Topić na SP, Srbija ima atletičarku za velika dela!
Dve godine nakon debija na Svetskom prvenstvu, Angelina Topić u Tokiju želi da ponovi i možda prevaziđe rezultat iz Budimpešte. Tada je sa 18 godina bila sedma, a sada je primarni cilj ući u finale.
Konkurencija je maltene ista, sa malim izuzecima. Jaroslava Mahučih, Nikola Olislegers, Elinor Paterson su i dalje glavne konkurentkinje Srpkinji, ali tu su sada i sve bolja Morgan Lejk i neke devojke koje su nadošle. Zbog toga je ovaj izazov još veći.
Dodatno, Angelina je morala da se nosi i sa povredom prošle godine, što je svakako u nekoj meri uticalo na nju. Ipak, rekorderka Srbije je pokazala da je i pored toga vladarka u novoj generaciji najbolja.
Veliki optimizam vlada pred njen nastup na SP u Tokiju kada u vidu imamo da je osvojila seniorsko srebro na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Apeldornu, bila četvrta na Svetskom dvoranskom u Nanđingu, a dodatno je osvojila i jo dve medalje, koje su svakako po rangu nižeg značaja, ali ne i bez.
Na Evropskom prvenstvu do 23 godine u Bergenu je kompletirala sve medalje na šampionatima Starog kontinenta i sveta kada su mlađe kategorije u pitanju i sve pospešila i najsjajnijim odličjem na Balkanskom prvenstvu.
Ne treba nabijati pritisak rezultata za Angelinu u ovom momentu, svakako da je ulazak u finale nešto što bi trebalo da se ispuni, a onda je svašta moguće. Verovatno bi i novi lični rekord bio dovoljan za medalju, ali da sačekamo da prvo prođe četvrtak.
(Telegraf.rs)
Video: Angelina Topić i Milica Gardašević pred kamerom Telegrafa otkrile očekivanja od Svetskog prvenstva
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.