Luka Bošković posle nebeskog leta za finale EP pomenuo trenera Dragutina Topića: "Verovao je u mene..."

S. I.
S. I.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

U ovom momentu verovatno i najbolji srpski atletičar Luka Bošković plasirao se u finale na debiju na Evropskom prvenstvu za seniore, pošto je u trećoj seriji, uz nešto jaču pomoć vetra od dozvoljene uspeo da skoči 8.33 metara i tako zauzeo drugo mesto u kvalifikacijama na takmičenju u Birmingemu.

Nakon nadmetanja, Luka je u razgovoru za "Sport klub" otkrio da je izuzetno zadovoljan.

- Zadovoljan sam ovim rezultatom i što sam ostvario to veliko ‘Q’ i mogu sa mnogo više samopouzdanja da idem u finale.

Nije očekivao baš toliko dobar skok, ali ga je trener Dragutin Topić ohrabrio.

- Ne mogu da kažem da sam baš tačno ovo očekivao, ali s obzirom na komentare mog trenera pre ovog skoka – mogu da kažem da je on očekivao više nego ja. Zadovljan sam,

Vetar je bio poprilično nezgodan.

- Vetar je varirao, ali sve vreme je bio u leđa i moralo je i o tome da se vodi računa u zaletu. Delom sam zbog toga i prestupio prvi zalet, morao sam da idem malo sigurnije u drugi i treći je ostao da se već poklopi sve to što sam uradio.

Finale je na programu već u utorak uveče.

- Definitivno je, mogu da kažem, Evropa trenutno najjača u skoku udalj. Ne želim ništa da najavljujem, ali daću sve od sebe - rekao je Luka Bošković za "Sport klub".

(Telegraf.rs / Sport klub)

Video: Luka Bošković oborio lični rekord sa 10 koraka

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA