Luka Bošković oduševio Srbiju i osvojio peto mesto na EP, sada ćemo ga gledati u Dijamantskoj ligi

S. T.
S. T.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Srpski atletičar, Luka Bošković učestvovaće na mitinzima Dijamantske lige u Lozani i Cirihu, saopšteno je danas iz Srpskog atletskog saveza (SAS).

Bošković je nedavno na Evropskom prvenstvu u Birmingemu osvojio peto mesto u skoku udalj. On je u kvalifikacijama imao skok od 8,33 metra, a potom je u finalu zauzeo peto mesto sa 8,08 metara.

- Koliko je ovo veliki Lukin uspeh, što mnogi ne mogu ni da shvate, vidi se iz toga što je pozvan da učestvuje na dva mitinga Dijamantske lige, najpre u Lozani, pa u Cirihu. To će mnogo toga pozitivno promeniti u njegovoj karijeri. Ponosan sam na njega - izjavio je Lukin trener Dragutin Topić, preneo je SAS.

Dragutin Topić je često u izjavama govorio da je Luka Bošković njegov "sin", što i ne čudi s obzirom na toliko vremena koliko su provodili zajedno na treninzima.

Miting Dijamantske lige u Lozani biće održan 21. avgusta, dok je miting u Cirihu na programu šest dana kasnije.

(Telegraf.rs/Tanjug)

Video: Neverovatna situacija u trci na 100 metara, atletičar mislio da je kraj, Aleksa Kijanović šampion

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA