Bizaran detalj sa Nadalovog meča: "Treba mi to nazad, vrati mi"

Španac ostao bez omiljenog reketa

• 0
Rafael Nadal Printskrin: Twitter/@AustralianOpen

Potpuno neočekivano videli smo malu dramu sredinom prvog seta između Rafaela Nadala i Džeka Drejpera u 1. kolu Australijan opena, a koja se uopšte ne tiče same igre!

Naime, Nadal je pri vođstvu od 4:3 ostao bez svog omiljenog reketa tokom pauze, jer je dečak koji mu pomaže greškom uzeo isti - što Špancu nije promaklo.

Nadal je odmah tražio svoj reket nazad, sudija je uzeo telefon i pozvao da se originalni reket vrati, mada on nije bio u Rafinim rukama na vreme kada je u pitanju prvi set.

Morao je Nadal da koristi drugi koji mu je, u međuvremenu, takođe doneo sreću, pošto je poveo sa 1:o (7:5) u setovima. Međutim, Britanac je sjajno odigrao drugi set i izjednačio je rezultat (6:2).