Iva Jović je hit Australijan Opena! Američka Srpkinja demontirala protivnicu sa 6:0, 6:1 za četvrtfinale!
Kakav tenis igra 18-godišnja Iva Jović! Na fascinantan način je ova Amerikanka srpskog porekla ušla u četvrtfinale Australijan Opena savladavši Juliju Putincevu za samo 54 minuta sa neverovatnih 6:0, 6:1.
Tek je pre nepuna dva meseca dosegla punoletstvo, a sada je prvi put u karijeri otišla dalje od drugog kola Grend slema - direktno do četvrtfinala.
Kada je preživela prvi gem i dve brejk lopte, osvojila je čak 10 gemova u nizu i tek kod 6:0, 4:0 dopustila Putincevoj da se skloni sa nule.
Odmah je usledio još jedan brejk i kraj meča, te je mlada Iva ostavila sve u šoku na Džon Kejn areni.
Skoro sigurno će na kraju ovog turnira biti u najboljih 20 teniserki sveta, a imaće priliku da dodatno napreduje, samo što je sada čeka ubedljivo najteži zadatak.
Naime, za polufinale će se boriti protiv Arine Sabalenke, prve teniserke sveta koja je nadjačala Viktoriju Mboko, Kanađanku koja igra u dublu sa Jovićevom.
Ko je Iva Jović? Telegraf je u Njujorku imao prilike da razgovora sa njom pre tri godine kada je bila samo talenat i da se uveri odakle su joj roditelji.
(Telegraf.rs)
Video: Strahinja Rašović: "Sudije su nas naljutile, borićemo se za zlato, nema šta..."
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.