Aleš Espargaro u sjajnom finišu porazio Banjaju za pobedu na Silverstonu!

Preticanje u poslednjem krugu presudilo

• 0
Aleš Espargaro, Moto GP Foto: Tanjug / AP

Ljubitelji auto-moto sportova upravo zbog ovakvih trka "žive". Aleš Espargaro je na stazi Silverston došao do druge pobede u karijeri u Moto GP-u i to u samoj završnici.

To je ujedno bio i drugi trijumf u istoriji Aprilije, a došao je nakon što je kiša sasula poznatu stazu.

Vozač Dukatija Frančesko Banjaja je veći deo trke proveo na čelu, nakon greške i pada Marka Becekija u sedmom krugu kada je ispustio stečenu pol poziciju.

Ipak, u poslednjem krugu zahuktali Espargaro nije dao Italijanu mnogo prostora, na kraju ga i pretekao i sačuvao vođstvo do kraja.

Upravo je aktuelni šampion završio na mestu broj dva, dok je na poziciji tri završio Bred Binder iz KTM-a.

Top deset kompletirali su Migel Oliveira, Maverik Vinjales, Horhe Martin, Luka Marini, Džek Miler, Žoan Zarko i Raul Fernandez.

Mark Markez i Đoan Mir nisu završili trku, dok je Fabio Kvartararo bio tek petnaesti. Pol Espargaro je sa dvanaestog mesta osvojio prve bodove nakon povratka posle teške povrede.

U generalnom plasmanu Banjaja je i dalje suvereni vladar sa 214 bodova, Martin ima 173, dok je Beceki treći sa 167.