Kakva MotoGP vest: Šampion sveta aktivirao klauzulu i ostavio sve u šoku

   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Bura u MotoGP-u ne jenjava ni posle trke u Le Manu, a sada je i zvanično: aktuelni svetski šampion Horhe Martin napušta Apriliju godinu dana ranije od planiranog!

Španac je u zvaničnom saopštenju potvrdio da će iskoristiti klauzulu u ugovoru i postati slobodan vozač 2026. godine.

- Nisam prekršio ugovor. Kada smo ga potpisali, dogovorili smo da imam pravo da odlučujem o svojoj budućnosti do 2026. godine, pod određenim okolnostima. To je bio ključan uslov za prihvatanje ponude - poručio je Martin u emotivnom obraćanju javnosti.

Martin je otkrio da je, prilikom dolaska u Apriliju, želeo mogućnost da testira motocikl i timsku hemiju u realnim uslovima, zbog čega je insistirao na dvogodišnjem ugovoru sa fleksibilnom klauzulom za 2026.

Nažalost, usled teške sezone, ozbiljnih povreda i samo jednog nastupa – onog u Kataru, gde je slomio čak 11 rebara – Martin je odlučio da iskoristi svoje pravo i aktivira izlaznu klauzulu.

- Do odluke sam došao s puno poštovanja i iskrenosti. Prošao sam kroz veoma težak period i ozbiljnu povredu, a sada želim jasno da planiram svoju budućnost - poručio je Martin.

Njegov potez dolazi nakon što je "Motorsport.com" otkrio postojanje te klauzule, a "Mundo Deportivo" potvrdio da je Aprilija pokušala da produži rok za konačnu odluku – što je Martin, kako kaže, bio spreman da prihvati kroz dijalog.

Aprilia je nedavno izdala svoje saopštenje u kojem su jasno stavili do znanja da žele da zadrže ugovor i zapretili da nijedan drugi tim ne može da pregovara sa Martinom dok je on pod važećim ugovorom.

(Telegraf.rs)

Video: Štulić: Biće teško u Tirani, daćemo maksimum da pobedimo Albaniju

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Ivan Ilic

    1. jun 2025 | 23:00

    Svi na svetu mogu ranije sve da napuste samo mi ne mozeo da raskinemo ugovor sa Mts Supernovom!

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA