Vozač Mercedesa na pol poziciji na startu sezone Formule 1, užas Ferštapena
Vozač Mercedesa Džordž Rasel osvojio je ovog jutra pol poziciju za prvu trku u ovogodišnjem šampionatu Formule 1, koja će se voziti u Australiji.
Rasel je na stazi "Albert park" došao do osme pol pozicije u karijeri vremenom 1.18,518 minuta.
Vozač Mercedesa Kimi Antoneli bio je drugi sa 0,293 sekunde zaostatka, dok je Isak Hađar iz Red Bula završio na trećoj poziciji sa 0,785 sekundi iza Rasela.
Četvrto mesto u kvalifikacijama je zauzeo vozač Ferarija Šarl Lekler, a Oskar Pjastri iz Meklarena je bio petoplasirani. Aktuelni šampion i član Meklarena Lando Noris trku će početi sa šestog mesta.
Među prvih 10 završili su Luis Hamilton (Ferari), Lijam Loson (Rejsing Buls), Arvid Lindblad (Rejsing Buls) i Gabrijel Bortoleto (Audi).
Vozač Red Bula Maks Ferštapen izleteo je sa staze u prvom delu kvalifikacija pa će trku početi sa 20. pozicije.
Trka za Veliku nagradu Australije voziće se sutra ujutru od pet časova.
(Telegraf.rs/Tanjug)
Video: Ušli smo u jednu od najstarijih prodavnica Formule 1 u svetu Monaku
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.