Letonci pred 4. četvrtinu vodili 26 poena protiv Britanaca, na kraju su strepeli za pobedu

Opuštanje u poslednjoj četvrtini moglo je ozbiljno da košta ekipu sa Baltika

• 1

Košarkaši Letonije zabeležili su i drugu pobedu u grupi D Eurobasketa, u kojoj je i naša reprezentacija. Na krilima sjajnog Kristapsa Porcingisa, koji je postigao 28 poena, Letonci su savladali Veliku Britaniju sa 97:92 i tako im naneli i treći poraz.

Letonci su svakako bili favoriti pre meča i tu ulogu su i opravdali. Do poluvremena su imali 10 poena prednosti, da bi potpuno slomili Britance u trećoj deonici, koju su dobili rezultatom 34:18. Pred poslednju deonicu rezultat je bio 84:58, i pitanje pobednika je već bilo rešeno, ali su se na kraju Letonci ozbiljno opustili i moglo je to skupo da ih košta.

Britanci su iskoristili opuštanje protivnika i na 30 sekundi pre kraja došli su na svega šest poena zaostatka. Došli su Britanci i na pet poena razlike posle polovičnih izvođenja bacanja Letonaca, pa su imali i napad na 15 sekundi pre kraja, gde bi eventualnom trojkom došli na -2, ali je plej Britanije loše izveo napad i upropastio je poslednju šansu za veliki preokret.

Porcingisa je u timu Letonije ispratio Dairis Bertans, koji je pogodio čak 7 od 8 trojki.

Najbolji u timu Britanije bio je Olaseni sa 23 poena, dok je Džonson upisao 18.

Eurobasket, grupa D:

Letonija - Velika Britanija 97:92

Belgija - Rusija 16.45

Srbija - Turska 20.00

Tabela: Rusija 2:0, Letonija 2:1, Srbija 1:1, Turska 1:1, Belgija 1:1, Velika Britanija 0:3