Prljava igra Ergina Atamana za polufinale Eurobasketa već je počela

   
Čitanje: oko 2 min.
  • 0

Selektor košarkaške reprezentacije Turske, Ergin Ataman, govorio je uoči velikog polufinalnog duela na Evrobasketu protiv Grčke o o suđenju!

On je posebno istakao da očekuje da sudije "odole pritisku" i ne podležu imenu i statusu Janisa Adetokumba.

Obe strane su već dale svoje izjave povodom suđenja. Sudije su ljudi, i oni prate vesti. Zato se sve ovo i govori – da budu pažljiviji. Kada Janis napravi faul, to treba i da se svira, bez obzira na njegovo ime. Mi ćemo igrati našu igru i nećemo razmišljati o tome – poručio je Ataman, dodajući da i sam Janis često bude svedok ofanzivnih faulova.

Veliki znak pitanja za Turke je zdravlje Čedija Osmana, koji se povredio u četvrtfinalu protiv Poljske.

Čedi je i dalje na terapiji. Nije trenirao, a da li će igrati znaćemo tek pred utakmicu. Čak i ako zaigra, videćemo koliko može da pomogne – rekao je selektor Turske.

Ataman je dobro upoznat sa grčkim timom, jer u njemu nastupaju i igrači Panatinaikosa, kluba koji on trenira.

Već imam pet igrača iz tog kluba. Grčka ima iskusne evroligaške asove, ali i NBA zvezdu poput Janisa. Slukas vodi igru fantastično, a protiv Izraela su i drugi dali doprinos. Mi se nećemo menjati – igramo borbeno, sa željom da pobedimo – dodao je.

Poseban akcenat stavio je na duel pod košem između Alperena Šenguna i Adetokumba.

Janis Adetokumbo Foto: Fiba

Alperen je dominantan ispod koša, dok je Janis opasniji u tranziciji i licem ka košu. Smatram da smo tu jači, jer pored Šenguna imamo i druge centre koje ćemo koristiti.

Turska je u polufinalu Evrobasketa prvi put posle 25 godina, ali Ataman naglašava da ekipa ne sme da se zadovolji samim plasmanom.

Rekao sam igračima da nas polufinale ne sme zadovoljiti. Došli smo po medalju, a sada kada su ostale samo četiri ekipe, cilj mora da bude – šampionska titula. Biće to pravi derbi Grčke i Turske, milioni ljudi će gledati utakmicu. Ja sam miran, vodio sam mnogo ovakvih mečeva, a nadam se da ćemo imati razloga za slavlje – zaključio je Ataman.

(Telegraf.rs)

Video: Zvezdan Terzić o Piksiju i debaklu protiv Engleske

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA