Prekinuto pitanje za Obradovića posle PAO-a, Saša i opsovao: "Šta je onda premalo, j...u mu majku"

E. S.
E. S.    ≫   
Čitanje: oko 4 min.
  • 0

Košarkaši Crvene zvezde slavili su protiv Panatinaikosa sa 86:68 u okviru devetog kola Evrolige, čime su upisali sedmu uzastopnu pobedu u ovom takmičenju. Crveno-beli su tako došli i na prvu poziciju u ovom takmičenju.

Posle utakmice, zadovoljan je bio i Saša Obradović, koji je istakao da je svestan da Panatinaikos neće biti isti u drugom delu takmičenja.

- Zaslužili smo da pobedimo, ali znamo da ovaj Panatinaikos neće biti isti i u drugoj rundi. Počeli smo veoma dobro, kad imaš sigurnu prednost, onda smo počeli da slavimo, dali smo im šansu da pomognu neke lake poene. Ali, kako god, veoma važna pobeda. Nastavljamo sa istom atmosferom.

Pohvalio je dosta odbranu na Kendriku Nanu, ali je istakao i šta je prelomilo utakmicu čak iako su imali slabiji šut.

- Sve dok igramo odbranu i sve dok imamo siguran skok, što je i to dobar pokazatelj, uvek imamo šansu kakvi god procenti da su u pitanju. Bili su neki dobri šutevi, neki manje dobri. Nije lako, još integrišemo novog igrača koji treba da razumemo i šta hoćemo i kako hoćemo. Fali mu malo fizičke kondicije, onaj "gejm šejp". Ali, sve u svemu morali smo da se adaptiramo tokom cele utakmice na razne petorke koje je PAO imao. Teško je pripremiti se za ovakvu vrstu utakmice. Pa smo u nekim preuzimanjima mogli bolje da odreagujemo na nekim igračima. Ono što zadovoljava je odbrana na Nanu, odradili smo dobar posao tu. Sve u svemu, zaslužena pobeda i idemo dalje. 

KK Crvena zvezda - KK Panatinaikos Foto: Marko Jovanović

Pohvalio je i Džereda Batlera za koga je rekao da se vidi kvalitet, ali da će mu biti potrebno još vremena da se adaptira, dok je pohvalio i Stefana Miljenovića.

- Dobro, sigurno je veliko pojačanje i to se vidi na potez jedan, dva. Verovatno mu neko ne bi uzeo dve lopte na dribling preko pola da je imao to u nogama skroz, biće sigurno dobar za ovu ekipu, ne samo igrački već i ljudski, mislim da je izuzetno pozitivan dečko i sigurno je dobro pojačanje. Što se Miljenovića tiče, koristi svaki minut i kroz ABA i kroz Evroligu. Drago mi je da mogu uvek da mu dam minuta, jer to zaslužuje. Mogao je možda još koji minut na kraju, ali sve u svemu dečko koji ima karakter, videlo se da se ne boji ni kontakta ni veličine ispred sebe, takva osoba, ne samo košarkaš sigurno će napraviti nešto od svoje karijere.

Potom se dogodila i jedna pomalo komična situacija. Javio se jedan novinar iz Severne Makedonije, koji je upitao Sašu Obradovića da li smatra da je Zvezda "previše investirala" u tim nakon što su klub zadesile povrede, ali, tu se umešao i PR kluba, Igor Vujičin.

- Idemo dalje, sledeće pitanje, ovo ne razumem uopšte - poručio je Vujičin.

Potom je i Saša Obradović prokomentarisao u bradu.

- Šta je onda premalo, j...m mu majku - rekao je Obradović.

Kaže Obradović da mu i dalje fale neki igrači.

- Dobro, generalno sam igrao i sa 13 i sa 14 igrača iz prošlosti, mnogo je važno da nađeš neke minute koliko god to mogućnosti na terenu dozvoljavaju, jer je to zalog za budućnost. Iako je definitivno da fale onako baš neka dobra pojačanja koja su bila predviđena da budu nosioci. U ovakvoj situaciji je važno da imaš rotaciju igrača dovoljno dobru, da bi izdržao period. Uz dupla kola i sve, nije lako, moraš da iskalkulišeš da bi izdržao sezonu. Svako ko ulazi, daju svoj doprinos, to je bitno, daju kvalitet. I to mi kao treneru olakšava posao u nekom kontinuitetu.

Na kraju, on je istakao da nekad poraz jedino može da spusti ekipu na zemlju, dok je "dobro što se desio Spartak".

- Ljudi moraju da budu svesni, ima stvari koje su bile velike pobede, dosta stvari je išlo na ruku. Treba da očekujemo i drugi deo gde ćemo više da putujemo nego sad, treba izdržati sad, imaćemo i druge igrače koji će da iznesu to. Pokušavam da uvek pričam o tome da euforija može da bude loša i od novinara, medija u svakom slučaju nije lako s trenerske strane kontrolisati uvek. Nekad sam govorio da je poraz jedini način da malo staneš na zemlju, a mi ne želimo da izgubimo. Dobro je da se desio "taj Spartak" i da znamo da nismo nepobedivi baš tako.

(Telegraf.rs)

Video: Nikola Kalinić posle pobede nad Panatinaikosom

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA