
Ifi u stilu Ajversona obrukao košarkaša Hapoela i poslao ga na parket
Košarkaši Hapoela iz Tel Aviva na kraju su u uzbudljivoj završnici savladali Pariz, međutim, potez utakmice izveo je neverovatni Nadir Ifi.
Francuski reprezentativac je odlaskom Ti Džej Šortsa postao lider kluba iz prestonice Francuske, a to je pokazao fenomenalnim prodorom u završnici utakmice protiv izraelskog tima. Ifi je napravio akciju za TV špice, a ovoga se Tomer Ginat, igrač Hapoela, neće sećati po lepom.
Ifi je na 38 sekundi do kraja utakmice u trenutku kada je Pariz gubio 86-87 uzeo loptu i krenuo u dribling. Čuvao ga je Ginat, a francuski bek ga je "krosoverom" poslao na parket. To je podiglo publiku, a onda je Ifi izveo i sjajno dodavanje iza leđa Motlija do Fajea koji je pogodio za prednost Pariza.
Hapoel je na kraju stigao do pobede, a Ifi je promašio šut za trijumf Pariza. Ipak, pamtiće Ifi ovaj potez koji je bio u stilu Alena Ajversona.
(Telegraf.rs)
Video: Saša Obradović posle pobede nad Realom pomenuo Sferopulosa
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
FANTOM
A na dresu piše HIFI. Ako je IFI zašto onda H!?
Podelite komentar