MMA: Drugo zlato za Srbiju na EP, Nemanja Blagojević postao evropski šampion

L. I.

• 2
MMA oktagon Foto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Mladi srpski reprezentativac Nemanja Blagojević osvojio je danas zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u MMA u Beogradu u kategoriji do 120 kilograma.

Blagojević (16) je dominirao na EP. On je u prvoj rundi prvog duela na EP tehničkim nokautom savladao Petra Mateskog iz Severne Makedonije.

Blagojević je u finalu pobedio Ukrajinca Vladimira Šerbana jednoglasnom odlukom sudija.

- Ovaj uspeh nije samo pojedinačni trijumf, već i ponosan trenutak za srpski MMA. Sa četiri medalje, uključujući dva zlata, jedno srebro i jednu bronzu, mlađa selekcija pionira i kadeta pokazala je izuzetnu snagu i talent - saopšteno je MMA Saveza Srbije.

Tim Srbije je već osvojio tri medalje na EP u kategoriji mladih, i to zlatnu, srebrnu i bronzanu.

U saopštenju se navodi da će u nastavku takmičenja 11 predstavnika Srbije iz starije selekcije juniorskih i seniorskih kategorija narednih dana nastupiti na EP u Beogradu.