“Opasni čovek” iz Gruzije koji je pobedio velikog Bivola preti Srbinu: Ovo je rival Jovana Nikolića u Boru
“Opasni čovek” iz Gruzije, čovek koji je pobedio velikog Bivola, suprotstaviće se Jovanu Nikoliću u glavnoj borbi večeri sedmog izdanja Balkan Boxing profesionalnih revija.
Balkan Boxing je ljubiteljima plemenite veštine pripremio pravu boksersku poslasticu, pošto će Jovan Nikolić, jedan od najboljih srpskih boksera, dosad neporažen u profi ringu (8-0-0, 4KO), imati najteži izazov u karijeri pred svojom publikom u Sportskom centru Bor.
Njegov protivnik je iskusni, 35-godišnji gruzijski bokser Iago Kizirija, kome će ovo biti jubilarna 30. borba u profi boksu. Do sada ima negativan učinak od 11 pobeda (7 nokauta) i 18 poraza, ali to ne sme da zavara Nikolića pred okršaj.
Reč je o prekaljenom borcu rođenom u Potiju u Gruziji, čiji je nadimak “Opasni čovek”, koji nije dobio slučajno. Većina poraza u poslednje vreme došla je protiv veoma teških rivala koji u karijeri ne znaju za poraz.
Kizirija bez problema ulazi u ring sa njima, a takav će slučaj biti i u Boru, gde će ponovo hrabro ukrstiti rukavice sa još jednim neporaženim bokserom.
Ono što je posebno zanimljivo za Kiziriju je da se tokom karijere u amaterskom boksu borio sa jednim od najboljih boksera današnjice, Dimitrijem Bivolom (24 pobede i jedan poraz u profi ringu), kojeg je savladao u borbi u Azerbejdžanu 2013. godine.
Bivol se tokom karijere u amaterskom ringu borio 101 put i samo je sedam puta poražen, od toga jednom i protiv “opasnog čoveka” iz Gruzije, koji će 28. marta izaći na megdan našem Jovanu Nikoliću.
(Telegraf.rs)
Video: Janičić pred boks meč brutalno isprozivao Negucića i Bojkovića: "Iskompleksiran je, prebiću obojicu"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.