Miran Fabjan zagrmeo: "Ono što se desilo, mislim da je kriminal..."
Izuzetno zanimljive borbe gledali smo pre samo par dana na događaju UFC Freedom 250 u Beloj kući, a svoje mišljenje o ovom spektaklu dao je jedan od najpoznatijih regionalnih MMA boraca, Miran "Slo Roki" Fabjan.
On je takođe pomno ispratio sve što se dešavalo u Vašingtonu, gde je Telegraf bio na licu mesta, a gde je najveće iznenađenje bila pobeda Gejdžija nad Topurijom, koji je bio veliki favorit.
Kaže Miran Fabjan da su borbe bile vrhunske, ali da ga je posebno iznenadilo ono što se desilo u meču za titulu u teškoj kategoriji.
- Borbe su bile vrhunske, spektakl koji svet nije videlo. Šta je to pojeo Topurija, neverovatno, kako je momak hteo da nastavi, da nije video, jednostavno smo videli vrhunski stand-up meč, Gejdži ustao iz mrtvih, stvarno je ušao u šampione i legende. Imali smo meč za titulu u teškoj kategoriji Pereire i Gana, ono što se desilo mislim da je kriminal, slično se desilo u okršaju Batur sa Stamatovićem. Pravilo kaže ako je udarac dirao uho, da je legalno, ali cela MMA zajednica mora da se bori protiv toga, ako dira potiljak, to je ilegalno. Dok neko ne završi na kolicima, jednostavno, to je tako opasan sport sam po sebi, mora se napraviti da bude manje opasan. Treba biti da bude ilegalno to. Pisao sam FNC-u da vidimo za to, moramo to da promenimo. Opasan sport da se napravi bezopasnim - rekao je Miran Fabjan.
(Telegraf.rs)
Video: Stefan Dobrijević za Telegraf pred krvavi spektakl u Beogradu: "Uvek tamo gde je najlepše"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.