Bomba! Veljko Ražnatović potpisao za Balkan Boxing, poznato i kada ima prvu borbu u Beogradu
Danas je u Beogradu održana konferencija za medije povodom svečanog potpisivanja ugovora između Bokserskog saveza Srbije, Arena Channels Group i naših najuspešnijih boksera i bokserki - Veljka Ražnatovića, Sare Ćirković i Jovana Nikolića.
Pred mnogobrojnim medijima, novinarima su se obratili predstavnik Arena Channels Group, Nenad Pandori, predsednik Bokserskog saveza Srbije, Nenad Borovčanin, kao i sami Veljko Ražnatović, Sara Ćirković i Jovan Nikolić, koji nisu krili oduševljenje činjenicom da o sklapanju saradnje.
Svima se na početku obratio Nenad Pandori, predstavnik Arena Channels Group, koji je istakao da saradnja sa Bokserskim savezom Srbije jača iz dana u dan, te da je novi sporazum samo potvrda dobrog rada.
- Želim da se obratim svim ljubiteljima borilačkog sporta, sportskoj zajednici i da jasno kažem i iznesem da ovaj sporazum koji potpisujemo ovde nije samo administrativni akt, nije samo akt koji donosi teret i obaveze sportistima, već isključivo je plod zajedničke volje i onoga što Bokserski savez Srbije i Arena Channels Group rade već nekoliko godina sa jasnim ciljem, a to je snažnija promocija boksa u regionu, razvoj sporta uopšteno i stvaranje zdravih šansi i prilika za naše sportiste. Svedoci smo da Bokserski savez i Arena Channels Group sarađuju već duži niz godina na promociji naše plemenite veštine. Ovaj sporazum koji danas potpisujemo će pored promocije i poboljšavanja naše boks scene doneti da naše sale budu pune, mnogo legendarnih borbi i trenutaka za pamćenje. Nadamo se da će svi sportisti podariti trenutke koje pamte mlađe generacije, pa da naša deca na ovim prostorima pronađu put u plemenitim veštinama i ostvare snove na velikoj sceni. Zahvalio bih se sportistima, i direktoru Arena Channels Group, Nebojši Žugiću, on voli da kaže da je Balkan Boxing krenuo i neće se zaustaviti.
Borovčanin: "Veljko Ražnatović će imati boks meč 29. avgusta u Ložionici"
Potom se svima obratio i predsednik Bokserskog saveza Srbije, Nenad Borovčanin, koji je istakao koji će biti ciljevi za Veljka, Saru i Jovana u godinama koje dolaze.
- Želim da vas pozdravim i da se zahvalim medijima što nas uvek pratite i afirmišete bokserski sport, da se zahvalim Arena Channels Group direktoru Nebojši Žugiću što već sedam godina partnerski razvijamo i radimo sve projekte veoma uspešno. Kao što je rekao on sam - Balkan Boxing je krenuo i nema zaustavljanja. Bokserski savez kao krovna organizacija se trudi da u svim segmentima priredi uslove za razvoj boksa, preko nacionalnih selekcija i evo sada, novi segment je profesionalni boks, u saradnji sa asocijacijom profesionalnog boksa i našim prijateljem Lukom Popovićem i njegovom sestrom Lenom, koji su naši partneri. Važno je da istaknem da su svi bokseri sa kojima radimo prošli težak period, naročito u ringu kroz olimpijski boks i oni su danas sa nama - Sara Ćirković, Veljko Ražnatović i Joca Nikolić, koji su napravili rezultate i osvojili medalje na svetskim šampionatima i ja ih vidim na Olimpijskim igrama u Los Anđelesu 2028. godine. Paralelno sa tim njihove profesionalne karijere moraju imati bolju podršku i samim tim ovo što ćemo potpisati sa njima nije klasičan ugovor. Ne postoje procenti, nešto što njih zarobljava i drži u savremenoj sportskoj obligaciji, nego ako dobiju bolju ponudu na svetu mogu da odu bez nadoknade.
Želja je da u Srbiji gledamo mečeve za titulu svetskog šampiona jednog dana.
- Do tada ćemo im pružiti uslove da na profesionalnim revijama imaju sjajne mečeve, da mogu da napreduju na listama i organizovaćemo borbe za titulu. Ono što jeste naš glavni cilj, trudićemo se da u Srbiji organizujemo meč za profesionalnog prvaka sveta u boksu i ja sam siguran i verujem da naši bokseri i bokserke mogu da dođu do pojasa šampiona sveta, baš onakvih kakvi se osvajaju u Rijadu, Moksvi, Londonu, Las Vegasu... Danas su sa nama Veljko, Sara, Joca, u planu su potpisivanja sa Rastkom Simićem, Almirom Memićem, Markom Prižulicom i tako dalje. Sa svima koji žele da profesionalno boksuju pred svojom publikom, da imaju svoje mečeve i da ne razmišljaju o budućnosti i svojim karijerama.
Nenad Borovčanin je potom pričao o svim bokserima pojedinačno, počevši od Veljka, preko Sare i Jovana, pa sve do Almira Memića, Rastka Simića...
- Što se tiče planova i titula, sa nama su sada Veljko, Sara i Joca. Fale nam, rekao sam, Memić koji je rival Joci Nikoliću, kao i Rastko Simić. U perspektivi svako može do titule, a najbliži su oni koji su na stolu. Sara je prva na rang listi olimpijskog boksa, a u profesionalnom je mislim na 13. mestu. Najviše bih voleo da osvoji olimpijsko zlato, pa da boksuje za titulu profesionalnog prvaka sveta. Što se tiče Veljka, fale mu jedan-dva meča za rejting i onda borbu za titulu prvaka Evrope, možda WBC, WBO ili IBF i odmah posle toga, jedne ili dve odbrane, napad na titulu profesionalnog prvaka sveta. Što se tiče Joce, sledeće godine slede kvalifikacije za Olimpijske igre, a nakon toga Memić ima meč za prvaka Evrope u 12 rundi i automatski ko pobedi u tom meču biće izazivač za šampiona i prvaka sveta. Kroz dve godine će Beogradska arena biti domaćin meča za prvaka sveta. Ja bih voleo da tu ne bude samo jedan pojas, već da bude nekoliko na stolu, zašto da ne, da svo troje boksuju za titulu profesionalnog prvaka sveta. Naši bokseri i bokserke imaju kvalitet i na nama je da te uslove obezbedimo, ne sumnjajte da će Srbija imati šampione i u profesionalnom boksu.
Otkrio je Borovčanin potom i kada nas čeka sledeći boks meč Veljka Ražnatovića!
- Krajem avgusta, 29. avgusta u Ložionici u Beogradu na vodi će biti meč Veljka Ražnatovića. Novo lice Srbije i Beograda, moderna Srbija, ali i prilika da prikažemo novo, moderno lice srpskog boksa i šta znači da Srbi boksuju, da ceo svet gleda zahvaljujući Arena Channels Groupi i zahvaljujući našim bokserima. Zvornik čeka Saru, mislim da su se prošle godine okupili svi sa obe strane Drine, to je nekako bio simbol zajedništva. Nekako je bilo kao da je popijemo da nas ne razdvaja.
Dobiće bokseri i ogromnu svotu novca za predstojeće promocije.
- Uskoro će biti objavljena informacija gde, ceo iznos koji smo dobili za organizaciju tog meča će biti podeljen za Jocu Nikolića i Almira Memića, to je po 100.000 evra, a ostalo ćemo se mi potruditi za organizaciju i ostale borbe u fajt kardu. Uskoro ćete znati gde ikada, mislim da će to biti praznik za sve. Boks je najteži sport na svetu, naša dužnost je da ga postavimo na vrh borilačkih sportova.
Zaključio je Borovčanin da slede i borbe u Rusiji za pojas svetskog prvaka.
- Dopunio bih Veljkovo izlaganje, rekao je da se ne vraća u Srbiju iz Moskve bez titule, međutim Rusi su zvali i počeli da šalju ponude, to će nam biti izazov, a neće biti lako do Rusa oteti pojas ili osvojiti ga tamo. To će biti najveća prepreka posle meča u Ložionici, meč za titulu prvaka u Rusiji, glupo je da odbijemo takve izazove. Za Saru smo postavili cilj olimpijsko zlato, ali i ostali mogu da obećaju da će napasti zlato i da će učiniti Srbiju ponosnom medaljama.
Veljko Ražnatović: "Teže je u ringu, nadam se da ćemo uzeti titulu i vratiti je u Srbiju"
Medijima se zatim obratio i Veljko Ražnatović, koji je ponosan zbog potpisivanja novog ugovora.
- Velika mi je čast da sam izabran pored Sare i Jovana da budem ovde danas. Opravdaću to tako što ćemo, nadam se, uzeti titulu i vratiti se u Srbiju da je branimo, da dovedemo svetski boks u Srbiju, da mogu svi naši sunarodnici i komšije da gledaju boks na najvišem nivou u najboljoj mogućoj organizaciji preko Balkan Boxinga i Arene.
Zna se i koji je Veljkov plan...
- Moj je plan, nadam se, ako Bog da, da me gledate kroz konopce dva do tri puta ove godine na revijama Balkan Boxinga uživo na Areni. Da li će to biti borba za titulu ili ne, ne znam, ali jedno od ta dva će biti.
Nedavno je na prošlom Balkan Boxing događaju, Veljko Ražnatović bio i komentator na TV Arena Sport Fight. Šta mu je teže?
- Definitivno je teže u ringu, ali i vi radite lep posao, postoji više načina da se radi vaš posao, nadam se da se nisam obrukao, nadam se da sam se dobro snašao i da ćemo se ponovo videti.
Sara Ćirković i Jovan Nikolić žele medalje na Olimpijskim igrama
Sara Ćirković je srećna što boks dobija mesto koje zaslužuje.
- Dobar dan svima i hvala što ste ovde. Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam danas ovde i veliko je zadovljstvo što nas Arena prati pre svega u olimpijskom, a evo sada i u profesionalnom boksu. Sigurno je da će ovo biti prilika za mlade sportiste, da će doneti dodatnoj popularizaciji boksa.
Otkrila je i svoj plan za predstojećih par meseci.
- Iskreno ne znam za moj plan u profesionalnom boksu, a što se tiče olimpijskog, imaćemo Mediteranske igre i Evropsko prvenstvo, kao i Svetski kup. Ova godina je svakako već isplanirana.
Jovan Nikolić je zaključio konferenciju za medije. Istakao je da je boks napravio neverovatan skok.
- Stvarno mi je drago što mogu da kažem da boks nije bio dugo godina na ovakvom nivou. Drago mi je što nam Nenad Borovčanin omogućava da kroz profesionalni boks i Balkan Boxing uz ljude koji su tu i koji pomažu oko cele priče, što je to sada zamislivo i što možemo da ostvarimo velike rezultate, što se nadamo da će se ostvariti.
Smatra da i sam može do samog vrha i velikog uspeha, pa čak i medalje na Olimpijskim igrama.
- Želim da se ostvarim u nekoliko segmenata amaterskog boksa, da uzmem svetsku medalju, da se posvetim olimpijskom boksu i da tamo osvojim medalju. Mislim i verujem da to stvarno mogu da uradim, pa kuda nas put odvede. Nismo se čuli, samo se preko mreža (sa Memićem, prim. aut).
Zahvalio se svima koji omogućavaju da boks dođe na vrh.
- Mi nismo mogli da zamislimo da ćemo raditi za tako neku titulu, ovako mladi, posebno za svetskog prvaka sveta. Posebno mi je drago što je tako i hvala ljudima što nam omogućavaju sve to.
(Telegraf.rs)
Video: Džakić završio meč za dva minuta, pobeda na debiju u boks ringu!
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.