≫

Hrvati, Bosanci i Crnogorci odlično prošli u kvalifikacijama za LE, Nikolić uz pomoć Šćepovića već u 3. kolu (VIDEO)

Hajduk Split pobedio Levski sa 1:0, Mladost iz Podgorice slavila u Austriji istim rezultatom, dok su

• 6

Hajduk iz Splita je pobedio Levski sa 1:0 golom Futaša iz penala u 24. minutu, u jednom od najuzbudljivjih mečeva 2. kola kvalifikacija za LE, najviše zbog tenzija koje su viđene među navijačima.

Mnogo je i bilo zanimljivije šta rade navijači, pošto se fudbaleri i nisu previše proslavili i izuzev pogotka sa bele tačke, publika na stadionu u Dugopolju nije imala šta preterano da vidi.

Mladost iz Podgorice je napravila veliko iznenađenje, pošto je savladala Šutrmu u Austriji sa 1:0, nakon gola Krkotića u 2. minutu sa bele tačke.

Takođe je veliko iznenađenje i pobeda Ostersunda iz Švedske protiv Glatasaraja od 2:0, pa je favorizovani i bogati turski tim sada na ivici eliminacije već na startu kvalifikacija.

Marko Nikolić i njegov Videoton završili su posao protiv estonske Nome već u prvom meču i praktično su rešili pitanje putnika u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Videoton je u gostima slavio rezultatom 3:0, a dva gola je postigao bivši igrač Partizana Marko Šćepović.

Šćepović je bio strelac u 46. i 74. minutu, oba puta sa bele tačke. Drugi srpski napadač, Danko Lazović, igrao je do 78. minuta.