≫

Velikan se vratio u Evropu posle 1234 dana i - pobedio! Osijek šokirao PSV u Holandiji (VIDEO)

Veliko iznenađenje napravio je hrvatski tim, ali je najveću pažnju privukao povratak Milana u evropske kupove

• 6

Fudbaleri Osijeka napravili su veliko uznenađenje u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon što su u prvom meču savladali PSV u Ajndhovenu rezultatom 1:0.

Gol odluke viđen je u 57. minutu kada je Barišić pogodio sa bele tačke.

Prethodno je Osijek imao sjajnu priliku za vođstvo, dok je PSV bio dominantniji tim u prvom poluvremenu sa tri sjajne šanse.

Domači tim je i u 73. bio blizu gola, pogotovo pet minuta kasnije kada su pogodili stativu. Međutim, Osijek je u 93. mogao i do ubedljivije pobede kada je šut Ejupija glavom odbranio Zoet.

Krasnodar našeg Mihaila Ristića pobedio je Lingi kod kuće rezultatom 2:1 tek posle gola u 93. minutu.

Krišito i Kokorin su praktično odveli Zenit u narednu rundu golovima protiv Jehude (0:2), dok je i Fenerbahče slavio rezultatom 2:1 protiv Šturma.

Milan se posle 1234 dana vratio u Evropu i slavio je minimalnim rezultatom 1:0 u gostima protiv Krajove.

Strelac jedinog gola bio je Rodrigez u 44. minutu.