≫

Čuka upalila mašinu i srušila Napredak, aplauz za predsednika i sportskog direktora FSS u Šapcu (FOTO) (VIDEO)

Mačva u prvom meču 2. kola savladala Zemun (1:0), dok su Brđani na svom terenu dobili derbi kola protiv Kruševljana (2:0)

• 9

U derbiju 2. kola Superlige na Banovom Brdu, fudbaleri Čukaričkog savladali su Napredak rezultatom 2:0 (0:0)

Strelci za Brđane bile su novajlije u ovom prelaznom roku - Drinčić i Puškarić. Oba gola viđena su u drugom poluvremenu.

Tek što je meč nastavljen Drinčić je u 46. minutu postigao evrogol sa oko 30 metara, da bi na isteklu sata igre ubacio iz kornera Puškariću na glavu.

Pre meča, klub se zahvalio doskorašnjem kapitenu Igoru Matiću koji je odigrao 152 meča i postigao 31 gol.

Šabac je takođe bio na nogama - Mačva je ostvarila prvi trijumf u Superligi!

Tim koji se u elitno društvo vratio posle 65 godina savladao je Zemun zahvaljujući golu Bojana Matića u 28. minutu, što je bio i jedini udarac u okvir gola gostiju.

Zemun je bio bolji rival u drugom poluvremenu, a ređale su se šanse ispred gola Filipovića. Što zbog prmašaja, što zbog dobrih odbrana Filipovića, elem - rezultat se nije menjao.

Gosti su možda i najbolju priliku imali u 92. minutu, ali je jedan od fudbalera Zemuna sa sedam metara, neometan, šutirao preko gola.

Na tribinama su bili i čelnici FSS - predsednik Slaviša Kokeza i sportski direktor Goran Bunjevčević koji su, kao i prethodne sezone, nastavili da prate aktuelnosti na fudbalskim treenima širom Srbije.

Nakon što je zvanični spiker objavio da su Kokeza i Bunjevčević tu, negde oko 4.000 ljudi pozdravilo ih je aplauzom.

Voždovac je pobedio u ovom 2. kolu, ali u gostima.

Stradala je Bačka koja je na debiju novog trenera Dragana Ivanovića ubedljivo poražena - 0:3. Svi golovi pali su u drugom poluvremenu.