≫

Zvezda je pobedila, ali i prekinula fenomenalan niz! (VIDEO)

Prvi put ove sezone zatresla se mreža crveno-belih

• 52

U znatno izmenjenom sastavu, Crvena zvezda nije imala problema sa poslednjeplasiranom Bačkom, koja još nema osvojen bod od početka sezone.

CRVENA ZVEZDA - OFK BAČKA 3:1

(Pešić 38, Frimpong 54, Račić 86 - Čeković 82)

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Frimpong, Babić, Anđelković - Račić, Milijaš - Milić (od 76. L. Ilić), Rikardinjo, Adžić (od 72. Radonjić) - Pešić.

Rezerve: Kahriman, Kanga, Boaći, L. Ilić, Radonjić, Savić, Vučićević.

BAČKA: Jevrić - Varga, Nikolić, Klisura, Ilić, Živković - Makarić (od 73. Ivković), Spremo, Trivunović, Luković - Račić (od 58. Čeković)

Gledalaca: 12.400; Sudija: Petar Piper

Imao je prostora trener Vladan Milojević da sa mahom rezervistima izađe na megdan "fenjerašu" i da glavne igrače odmori za Krasnodar naredne nedelje. Držali su crveno-beli utakmicu pod kontrolom, ali se osetilo to što ovaj sastav nije često na terenu, pogotovo u drugom poluvremenu kada je došlo do malog opuštanja pri vođstvu 2:0.

Crveno-beli su ipak prekinuli seriju mečeva bez primljenog gola, a golgeterski niz nastavio je Aleksandar Pešić.

Zvezdin napadač postigao je peti gol ove sezone, koji je bio prvi na meču u 38. minutu, posle kornera kapitena na današnjem meču, Nenada Milijaša.

Iskusni Milijaš je na isti način plasirao i drugi gol, samo što je strelac bio Abraham Frimpong, što je bio i njegov prvi pogodak u crveno-belom dresu.

Međutim, gol koji je Zvezda primila stigao je u samoj završnici meča, nakon kiksa odbrane koji je odlično iskoristio rezervista Čeković.

Da Bačka ipak ne može do senzacije potvrdio je Račić svojim prvencem u 86. minutu.

Zvezda je sada prva sa 15 bodova, i u narednom kolu gostuje Borcu u Čačku.

Pre toga je očekuje dug put i veliki izazov u plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope sa Krasnodarom.