Bajern krenuo uz gromove: Kijamet u Minhenu, rapsodija pojačanja, Bavarcima pomogla i video tehnologija

Šampion Nemačkei krenuo rutinskom pobedom nad Leverkuzenom po šestu uzastopnu titulu

• 0

Šampion Nemačke Bajern počeo je odbranu titule pobedom nad Bajerom iz Leverkuzena 3:1 na svojoj "Alijanc Areni", po pravom kijametu koje se sručilo na prestonicu Bavarske.

Vreme definitivno nije bilo naklonjeno igračima oba tima i navijačima, ali nije poremetilo Bajern da opravda ulogu favorita na početku takmičarske 2017/2018.

Strelci za ekipu Karla Anćelotija bili su pojačanje iz Hofenhajma Niklas Sule, još jedan novajlija Korentin Toliso i Robert Levandovski iz prvog penala koji je u Bundesligi dosuđen nakon upotrebe usporenog snimka.

Sudija je stopirao igru početkom drugog poluvremena jer nije bio siguran u to da li je prekršaj nad Poljakom bio za penal, da bi posle pregledanog snimka pokazao na belu tačku.

Levandovski je ipak bio u senci novajlija.

Vođstvo je doneo Sule nakon asistencije iz slobodnog udarca njegovog dojučerašnjeg saigrača iz Hofenhajma Sebastijana Rudija, koji je ovog leta takođe pojačao Bavarce.

Prednost je udvostručio momak koji je stigao iz Liona, Toliso, pa je Bajern imao kapitalnu zalihu pred odlazak na odmor.

Drugo poluvreme je kasnilo 15 minuta zbog neveremena i grmljavine koja se nadvilo nad Minhenom.

Po izlasku na teren, videli smo Bajernovu rutinu.

Gosti su bili nemoćni, Levandovski je samo "overio" trijumf, a počasni gol za "aspirindžije" postigao je Mehmedi.