≫

Crna Bosno, šta to uradi? Ronaldo stigao Mijatovića, debakl Holandije i 9 golova Belgije (VIDEO)

Zmajevi za 11 minuta primili tri gola i - izgubili

• 8

Dva gola viška protiv Kipra i loš rezultat koji je dolazio iz Grčke...sve je bilo idealno za fudbalere Bosne i Hercegovine na poluvremenu kvalifikacionih mečeva za odlazak na Svetsko prvenstvo.

Sjajno je bilo i do 65. minutu, jer se rezultati nisu menjali! A onda - šok! Kiprani su dali tri gola za 11 minuta, preokrenuli rezultat i odaljili Bosnu od baraža za SP.

Pogađali su Kristofi, Laban i Sotirou koji su tako anulirali golove Šunjića i Višće iz 33. i 44. minuta.

Kipar je tako prišao Bosni na bod, dok je Grčka pobegla na dva. Mogli su i da reše pitanje drugoplasiranog da su kod kuće pobedili Estoniju. Ovako, sve tri ekipe su u igri.

Belgija je ubedljivo prva sa 19 bodova, a Crveni Đavoli su sa 9:0 savladali Gibraltar. Meč su obeležile i Vicelove makazice, ali i crveni karton koji je nedugo zatim dobio.

Francuska je sa ubedljivih 4:0 savladala Holadiju, a dva gola dao je Tomas Lemar. Grizman je doveo domaćina u vođstvo, a taču na pobedu stavio je Mbape.

Francuzi su prvi sa 16 bodova, dok je Švedska ostala na drugom mestu sa 13. Šveđani su poraženi od Bugarske sa 3:2 i tako su dozvolili protivniku da priđe na 12 bodova. Nesrećna Holandija je ostala na 10.

Švajcarska i Portugali su nastavili trku u dvoje.

Švajcarci su, uz prekid meča, savladali Andoru kod kuće rezultatom 3:0, dok su Portugalci dali pet golova Farskim Ostrvima (5:1). Od toga, Ronaldo je postigao tri.

Time se Ronaldo izjednačio sa Predragom Mijatovićem po broju golova u kvalifikacijama. Obojica su dali po 14, doduše Crnogorac još u kvalifikacijama za SP 1998. godine.