• 0

Početak koji obećava: Srbija napunila mrežu autsajdera na startu kvalifikacija

Pobeda Đorovićevog tima 4:0 protiv Gibraltara

• 0

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Gibraltara 4:0 (4:0) u Jagodini na početku kvalifikacija za prvenstvo Evrope naredne godine u Italiji i San Marinu.

Na debiju novog selektora Gorana Ðorovića sav posao završen je u prvom poluvremenu golovima Andrije Živkovića u 19, Danila Pantića u 28. i 39, kao i Luke Jovića u 45. minutu.

Srbija u sledećem kolu kvalifikacija igra 6. oktobra u gostima BJR Makedoniji.

Đorović je na kraju smao mogao da konstatuje dobru i efikasnu igru njegovog tima protiv autsajdera.

- Čestitam momcima na stvarno dobroj igri, pogotovo u prvom poluvremenu. Ovi momci mogu više, u drugom delu je bilo i malo opuštanja, ali bilo je toplo vreme, dali su maksimum, ispoštovali su sve. Iskoristili smo priliku da vidimo i neke druge igrače. Čestitam momcima još jednom, zasluge su njihove - rekao je selektor posle utakmice.

Tabela: Jermenija (+1) 4, Srbija 3, Austrija 3, Rusija 1, Makedonija (-1) 0, Gibraltar (+1) 0.

Direktan plasman na Evropsko prvenstvo izboriće osvajač grupe, dok će najbolje plasirane drugoplasirane ekipe igrati u baražu.