Šou Murinja u rukavicama: Dobio je žuti karton čim je počeo da krade vreme! (VIDEO)

Jedan prijateljki meč i jedan humanitarnog karaktera odigrani su na Ostrvu

• 0

Prvotimci Mančester Junajteda i Barselone nisu imali klupske obaveze ovog vikenda, ali jesu neke od najvećih legendi ova dva tima.

U prijateljskoj utakmici na Old Trafordu, veterani Junajteda i Barse odigrali su nerešeno 2:2.

Pre dva meseca u revijalnom meču, Barselona je pobedila 3:1 uz čarolije Ronaldinja koji se ovog puta nije našao na terenu.

Prvo poluvreme je pripalo Mančesteru koji je golovima Van Nistelroja i Denija Vebera na pauzu otišao sa prednošću.

U drugih 45 minuta, Barselona je postizala golove. Najpre je Luis Garsija smanjio na 2:1, da bi izjednačenje i konačan rezultat postavio Mendijeta.

Igrači oba tima nosili su crni flor, u znak sećanja na žrtve terorističkih napada koji su se dogodili u oba grada.

Još jedna zanimljivost stiže iz Engleske. Menadžer Mančester Junajteda, Žoze Murinjo našao se u ulozi u kojoj nismo imali prilike da ga vidimo.

Naime, u utakmici humanitarnog karaktera u kojoj su nastupale poznate ličnosti i bivši igrači, Murinjo je stavio rukavice i stao među stative.

Njegov tim je na kraju izgubio 5:3 na penale, a jedan od strelaca bio je i višestruki osvajač Olimpijskih medalja, Mo Farah.