≫

Proradio tandem od 500 miliona evra: Nejmar i Mbape+Kavani - ko njih može da zaustavi? (VIDEO)

"Sveci" nastavili seriju pobeda u francuskom prvenstvu, supertalentovani tinejdžer dao gol na debiju

• 5

Najskuplji francuski igrač svih vremena i drugi najskuplji u istoriji Kilijan Mbape dobitovao je za Pari Sen Žermen u tandemu sa najskupljim igračem u istoriji fudbala i to nije drugačije moglo da se završi nego pobedom u koju su obojica "ugradili" po gol.

Parižani su u petom kolu pobedili Mec u gostima, 5:1, a uz gorepomenuti tandem na koje su "sveci" potrošili blizu 500 miliona evra, istakao se i dvostruki strelac Edinson Kavani.

Strelac jednog gola bio je i Lukas Moura u finišu meča.

Sve oči u Mecu bile su usmerene na senzacionalnog Mbapea zbog debija za goste posle impresivne sezone u Monaku i sjajnih igara za nacionalni tim tokom reprezentativne pauze.

Mbape je i ovaj put pokazao da je spektakularan igrač.

Francuski tinejdžer je prvi gol u dresu novog kluba postigao u 59. minutu, samo tri minuta pošto je iznudio crveni karton za Kamerunca Esu-Ekotoa.

Bivši igrač Totenhema preoštro je uklizao napadaču gostiju, pa sudiji nije ostavio previše izbora.

U tom trenutku rezultat je bio 1:1.

Mbapeov gol pokrenuo je totalnu ofanzivu Parižana koja se završila pogubno po Mec, pošto su posle njega, pogađali Nejmar, Kavani drugi put i Brazilac Moura sa konačnih 5:1, za savršen učinak prvog favorita za titulu posle pet rundi, uz gol-razliku 18:3.