Vojvodina sama na vrhu: "Lale" deklasirale Napredak, golčina Subotića (VIDEO)

Tri boda više imaju Novosađani od prvog pratioca Zvezde, ali i tri utakmice više od Beograđana

• 2

Fudbaleri Vojvodine ne haju za hronične probleme koji se dešavaju u upravi kluba sa "Karađorđa", ne smeta to "lalama" da beleže dobre rezultate na terenu i da budu u samom vrhu superligaške tabele.

Ekipa koju sa klupe, za sada samo privremeno vodi Vladimir Buač (nasledio Vanića), savladala je u 10. kolu Napredak rezultatom 3:1, a zanimljivo je da su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu.

Vojvodina je povela u 62. minutu preko bivšeg napadača Zvezde Stefana Mihajlovića, kome je ostao lakši deo posla nakon odlične asistencije saigrača.

Sedam minuta kasnije viđen je najlepši trenutak utakmice.

Sve bolji Nemanja Subotić (strelac i u prethodnom kolu sa Mačvom, pre toga i asistent za remi sa Voždovcem) postigao je evrogol sa dvadesetak metara i njime, praktično, obezbedio pobedu "lalama".

Bio je to neodbranjiv udarac veznog igrača Vojvodine, posle kog je lopta završila u gornjem levom uglu golmana "čarapana".

Tačku na trijumf Voše stavio je u finišu Jovančić iz penala, dok je počasni gol Napretka delo iskusnog Envera Alivodića dva minuta pre kraja.

Vojvodina će zahvaljujući pobedi "noćiti" na vrhu tabele sa 22 boda, tri više od Zvezde koja ima tri meča manje.