• 0

KUP SRBIJE: Seča Superligaša, Kokir eliminisao Voždovac, šest mečeva rešeno u penal-seriji!

Uzbudljivo je bilo na utakmicama 1/16 finala masovnijeg domaćeg takmičenja

• 0

Ne kaže se uzalud da je Kup najuzbudljivije takmičenje na generalno neuzbudljivoj domaćoj sceni.

Mečevi 1/16 finala odigrani u sredu, sem duela Zvezde i Partizana, najbolje potvrđuju ovu "tezu".

Čak pet superligaša završilo je takmičenje u ovoj fazi, a najveće iznenađenje definitivno su porazi Voždovca od Budućnosti iz Dobanovaca i niškog Radničkog od srpskoligaša Čajetine sa Zlatibora.

Definitivno je duel u Dobanovcima bio najreprezentativniji primer fudbalske drame.

Gosti su vodili golovima Mihajlova 2:0, Kokir je preopolovio prednost "zmajeva", da bi gostujući sastav u 89. minutu "okrenuo" i došao nadomak pobede - 3:2!

Ipak, Budućnost je na vrhuncu drame uspela da izjednači u 91. minutu i izbori penal seriju u kojoj su igrači člana Prve lige Srbije imali više koncentracije i došli do velike pobede.

Gol odluke na penal ruletu postigao je momak koji je letos pojačao Budućnost iz batajničkog BSK-a, Kokir.

Kup takmičenje neočekivano rano je završio i Radnički iz Niša.

Niški superligaš se u Čajetini proveo kao "bos po trnju“ i pored toga što je, prema objektivnim parametrima, njihov protivnik bio značajno slabiji. Ipak, srpskoligaš Zlatibor se nekako snašao, branio i uspeo u nameri da se regularni deo utakmice završi remijem. U penal seriji bili su bolji i tako ostavili Radnički bez plasmana u osminu finala drugu godinu zaredom.