≫

Spektakl u Vigu: Šest golova, četiri u prvih 15 minuta i golčina Vasa! (VIDEO)

Selta i Đirona priredili navijačima istinski užitak

• 1

Sedmo kolo Primere počelo je uz prasak na "Balaidosu" gde je Selta ugostila Đironu, a oba tima odigrala meč za pamćenje, završen remijem 3:3!

Strašan meč videli su navijači, pa ni kiša koja je lila kao iz kabla u poedinim trenucima nije kvarila utisak ni raspoloženje prisutnih.

Domaći tim, osokoljen kanonadom u minuloj rundi protiv Eibara (4:0), ustremio se ka golu Katalonaca i poveo već u 8. minutu preko Sista, ali je potom usledio šok po Seltu.

Preokret gostiju desio se u roku od šest minuta (strelci Portu i Stuani), no ni tu nije bio kraj neverovatnim uzbuđenjima u povoju meča, jer je egal vratio Maksimilijano Gomez, pa je već posle 16 minuta na semaforu stajao rezultat - 2:2!

Do kraja poluvremena mreže su mirovale, i tako je bilo sve do 76. minuta kada je Danac Daniel Vas raspalio po lopti iz slobodnog udarca i "pocepao" mrežu Đirone, za drugo vođstvo Selte u petak uveče.

Ali, igrači Đirone su pokazali karakter...

Koji minut pre kraja, iz akcije koja nije mnogo obećavala, lopta je došla do Huanpea, a ovaj preciznim udarcem u dalji ugao gola Selte postavio konačnih i retko uzbudljivih 3:3.