Arsenal izlazi iz krize: Konačno proradila magija Aleksisa Sančeza (VIDEO)

Tobbdžije slavile sa 2:0 na Emirejtsu protiv Brajtona

• 2

Fudbaleri Arsenala pobedili su Brajton sa 2:0 golovima Monreala i Ivobija. Mogao je trijumf ekipe Arsena Vengera da bude i ubedljiviji, ali je u nekoliko navrata sreća bila na strani gostiju, gde ih je spašavao i okvir gola.

Počele su Tobdžije silovito od starta, a stativa se izbiljno zatresla posle snažnog šuta Lakazeta sa oko 25 metara, ali je sreća bila na strani Brajtona. Ipak, u 16. minutu je Monreal postigao gol nakon što se dobro snašao u kaznenom prostoru posle gužve nakon kornera.

Sve dileme oko pobednika rešene su u 56. minutu, kada je Aleks Ivobi iskoristio fenomenalnu asistenciju Aleksisa Sančeza petom i zakucao loptu u mrežu za novu pobedu Arsenala, koji očigledno izlazi iz krize u kojoj je bio početkom sezone.

Sada su na deobi 4. mesta sa Čelsijem, ali Liverpul može da ih pretekne ukoliko slavi na gostovanju Njukaslu.